mobil menu
bakır pul imalatı   ara

Enjektör pulu

Enjektör pulu
Dizel araçlar için aslında oldukça önemli bir parçadır enjektör pulu. Görevi yanma odasına bağlı olan enjektörler ile motor blok u arasındaki sızdırmayı önlemek içindir, enjektör pulunun görevi. Saf bakırdan yapılan bir pul çeşidi dir. Bakırdan yapılıyor olmasının en önemli sebebi daha iyi sızdırmazlık için sıkışıyor ve böylelikle daha iyi yapışıp kaçağa izin vermiyor olabilmesidir. İşletmemizde üretilen enjektör pulları %100 saf baktır dan üretilmekte 1.sınıf kalitededir. Farklı tiplerde ve istediğiniz çapta, büyüklükte bakır pul imalatı yapabilmekteyiz.
Fiyat için hemen online teklif isteyin.

Enjektör pulu fiyatları

Bu pul ismine bazı ustalar “enjektör contası”  olarak ta isimlendirmektedirler. Fiyatı küçük bir parça olması sebebi ile oldukça ucuzdur. Ama yine de piyasada orijinal, alman malı gibi kelimeler ile farklı fiyatlar olabilmektedir. Burada önemli olan enjektör pulu fiyatı değil, değişimi ücreti. Yani bu pulu siz kendiniz değiştiremeyeceğiniz için bir ustaya gitmelisiniz usta işçilik ücreti isteyeceği için, enjektör pulu araç modeline göre değişse de 1 TL ile 5 -10 TL yi geçmez. Tabi öncelikle sorunun tespiti gereklidir.

Enjektör pulu arızası

Pul neden kaçırır, enjektör pulu arızası nasıl anlaşılır, dibinden mazot kaçırıyor gibi sorunlar sıklıkla duyduğumuz bu malum pul ile ilgili arızalardır. Bakır özelliği gereli yumuşak bir malzemedir ve zamanla aşınması çok doğaldır. Buna bağlı olarak da arıza verir. Enjektör pulu arızasını anlamak için;

Enjektör pulu arızası nasıl bilinir, motor çalışma sırasında piston sıkışması oldukça hava lastiği gibi kaçırma sesi duyarsınız çok nettir. Sıklıkla enjektör hava kaçırıyor diye söylenenlerin sebebi işte budur. Enjektör hava kaçırırsa ne olur? Güç düşer çünkü tam bir sıkışma olmaz. Yanma odalarında yanma tam olarak gerçekleşmez ve beyaz duman çıkışı görebilirsiniz egzozda. Çözümü ilk fırsatta bir usta ile görüşerek tamir ettirmeniz, bu şekilde araca binmeniz doğru değil farklı daha ağır arızalara sebep olabilirsiniz.
Hemen enjektör pulu için fiyat teklifi isteyin.

Enjektör pulu değişimi fiyatı

Hava kaçırıyor, dibinden hava veriyor gibi şikâyetleriniz arttı ise artı zamanı gelmiştir değişim için, çok geç kalmamanız faydanıza olacaktır. Enjektör pulu değişimi için ustaya gitmenizi öneririz bilmeyerek yapacağınız işlem size daha pahalıya mal olabilir. Enjektör pulu fiyatı olarak çok düşüktür elbette ama burada ki değişim ücreti de gittiğiniz ustanın işçilik ücretidir. Her yerde farklı olabilir bunu birkaç ustaya sorarak kendiniz için uygun olan pulu değişim fiyatını bulup yaptırabilirsiniz. Ortalama 50 TL ile 250 TL arasında bir rakam oynaya bilir. Kaç tane enjektör pulunu değiştireceğinize göre değişir.
Enjektör pulu ne işe yarar ve arızası nasıl anlaşılır. Çözümü için enjektör pul değişimi ve fiyatı hakkında hemen bilgi sahibi olun.
İhtiyaç duyduğunuz her ebatta veya şekilde bakır pul için bilgi almak veya bakır pul, rondela fiyatını öğrenmek için;
Bizi hemen arayın, (0332) 236 97 15 yada online olarak sorun, Bakır Pul, Rondela Fiyatı Öğren